Kokie vitaminai yra ypač reikalingi Tavo organizmui šaltuoju metų laiku?

Artėjus šaltąjam sezonui dažniausiai grįžtame atgal į darbus ar mokslus, todėl rudenį patiriame daugiau streso, įtampos, gyvenimo tempas gerokai suintensyvėja, dažniau jaučiame nuovargį. Už lango tampa niūru ir šalta, rečiau matome saulę, atvėsta orai, atsiranda daugiau drėgmės, dėl to susidaro puikios sąlygos plisti ligoms ir virusams. Visa tai ypač neigiamai veikia mūsų organizmą ir susilpnina imūninę sistemą, padidėja rizika susirgti, todėl yra labai svarbu stiprinti imunitetą jau nuo pat pirmų vėsesnių dienų. Tai padės padaryti geriausi Jūsų šaltojo sezono draugai – vitaminai!

Štai klelios mūsų rekomendacijos, ką geriausia naudoti prasidėjus rudeniui:

Bene reikalingiausias vitaminas mūsų kraštiečiams – tai vitaminas D. Šis vitaminas sintetinamas šviečiant saulei, todėl rudeniop, kuomet spinduliuotės gauname vis mažiau, organizme jo kiekis ekstremaliai sumažėja. Vitaminas D ypač svarbus palaikant stiprią imuninę sistemą, tvirtą kaulų sandarą bei gerą nuotaiką. Jis yra tirpus riebaluose, todėl geriausia vartoti kartu su maistu.

.

Rekomenduojame:

.

.

Vitaminas C padeda palaikyti odos elastingumą, stangrumą ir išvengti odos išsausėjimo. Tai taip pat stiprus ginklas kovoje su įvairiomis peršalimo ligiomis bei prevencija prieš onkologinius susirgimus. Pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. Šio vitamino organizmas nekaupia, todėl yra labai svarbu jį nuolatos gauti iš kitų šaltinių. C vitaminas tirpus vandenyje, tai gi, galima vartoti bet kuriuo paros metu, užgeriant stikline vandens.

Rekomenduojame:

.

.

Kraujo gamybai ir nervų sistemai itin reikšmingi B grupės vitaminai. Dirbant įtemptą darbą ar intensyviai mokantis ilgainiui padidėja nuovargis, mieguistumas, dirglumas, tampa sunkiau susikaupti, todėl svarbu vartoti B gruės vitaminus, kurie pagerina nervų sistemos veiklą ir taip padeda išvengti šių padarinių bei sustiprina atmintį. Šie vitaminai teigiamai veikia ir mūsų odą – neleidžia jai šerpetoti, pagerina jos būklę, apsaugo nuo plaukų slinkimo. B vitaminai yra tirpūs vandenyje, tai gi, geriausia vartoti užgeriant stikline vandens iš ryto.

.

Rekomenduojame:

.

.

Omega-3 riebalų rūgštys yra be galo svarbios tinkamai smegenų veiklai. Taip pat padeda sumažinti cholesterolio bei trombozės riziką, pagerina miego kokybę. Nepakankamas Omega-3 keikis organizme gali neigiamai paveikti regėjimą. Šios riebalų rūgštys ne tik itin naudingos sveikatai, bet ir grožiui. Jų dėka sustiprėja odos ląstelių membranos, ji tampa elastinga ir tvirta, sulėtinami senėjimo procesai.

.

Rekomenduojame:

Linkime, jog į naują sezoną žengtumėte sveiki ir su puikia nuotaika!

Daugiau vitaminų galite rasti: MAISTO PAPILDAI