VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE RETINOLĮ

Šiandieną norėtumėme pakalbėti apie RETINOLĮ, kurį daugumą odos bei grožio speicialistų laiko kaip vieną iš svarbiausių elementų odos priežiūros rutinoje. Sprendžiant pigmentuotos, senėjimo požymius turinčios, odos problemas.

KAS YRA retinolis ir kaip jis VEIKIA mūsų odą?

Retinolis, tai natūrali vitamino A forma. Jis veikia aktyvuodamas odoje esančius fermentus. Šie fermentai retinolį paverčia retino rūgštimi, kuri geba prisijungti prie odos ląstelių receptorių ir paskatinti ląsteles „atjaunėti“. Taigi viena svarbiausių retinolio savybių yra odos ląstelių regeneracijos skatinimas:

  • Retinolis skatina elastino ir kolageno sintezę.
  • Atstato epidermio struktūrą, neleidžia jam plonėti.
  • Atveria poras, stabilizuoja riebalinių liaukų veiklą.
  • Mažina odos pigmentaciją.
  • Neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį.

Kaip NAUDOTI retinolį?

Labai svarbu veido odą pratinti prie retinolio po truputį:

tepti kas antrą vakarą, pradėti nuo mažesnės (pvz. nuo 0,3 proc.) koncentracijos. Retinolis tepamas ant sausos veido odos, nepamirštant ir paakių srities, kur ypač linkusios formuotis pirmosios raukšlelės. Norint išvengti sudirgimo patartina padengus odą retinoliu papildomai užtepti drėkinamojo kremo. Kai oda pripranta, galima pereiti prie kasdienio naudojimo ir didinti retinolio koncentraciją.

Dienos metu nepamirškite apsaugos nuo saulės. Tai ypač svarbu naudojant retinolio ar rūgščių turinčias kosmetikos priemones.

RETINOLIO PAŠALINIAI POVEIKIAI:

Pradėjus naudoti vitamino A darinius būdingas reiškinys – „pablogėjimas prieš pagerėjimą”. Tačiau tai tik pirminė odos reakcija. Oda gali sujautrėti, pradėti šerpetoti, tapti sausesnė. Taip yra todėl, kad pradėjus vartoti retinolį, paskatinami odos keratinizacijos procesai, senos odos ląstelės pasišalina ir pradeda gamintis naujos. Labai svarbu nenutraukti retinolio naudojimo. Paprastai vadinamoji odos „retinizacija“, t.y. pripratimas prie retinolio, įvyksta per 4-6 savaites ir tada jau rezultatas atperka visas kančias. Tad svarbiausia kantrybė ir noras.

Priemonės su retinoliu

Pabaigai norėtumėme paminėti, kad mūsų el. Parduotuvėje gausu retinolio kosmetikos priemonių. Tokie prekių ženklai, kaip: Dr. Sea, Absoliute Care, Danielle Laroche siūlo jums puikias veido odos priežiūros priemones.

O ŠIĄ SAVAITĘ (23.11.06-23.11.13) Danielle Laroche RETINOLIO RINKINIUI taikoma net -30% NUOLAIDA. Paskubėkite ĮSIGYTI ir džiaukites sveika ir prižiūrėta veido oda.